Tel. 603 538 752

RH stav - více


RH tkalc.stav na zdi Tento typ stavu vyniká svou, dá se říci až geniální, jednoduchostí. Pevný list z jeho názvu zastane totiž jak funkci klasických nitěnek (střídavé zvedání nití - vytváření prošlupu), tak zároveň funkci paprsku, tj. hřebenu, kterým se při tkaní přitlouká útková nit. Vzhledem k tomu, že tento jeden pevný list se pohybuje jednou nahoru a podruhé dolů, nahrazuje tak v podstatě dva listy dvoulistového tkalcovského stavu a umožňuje tak tkaní klasické plátnové vazby (proto se v angličtině nazývá též "plátnovým stavem" - Tabby Loom). U této vazby se vzory vytvářejí pouze kombinováním různých barev osnovních a útkových nití, zpestřit vzor je možné použitím speciálních technik.
Tento stav vám nezabere téměř žádné místo, ideální je totiž zavěsit jej (i s rozdělanou prací) na zeď, žádné uklízení ani přípravy ke tkaní, a ještě máte na zdi dekoraci. Manipulace s ním je snadná i vzhledem k jeho hmotnosti, nejširší stav 80 cm váží pouhých 4,9 kg, stav šířky 40 cm má 3,6 kg.
RH tkalc.stav na zdi
Pro řadu lidí, kteří nikdy netkali, je největší záhadou zavedení osnovy na stav. Můžeme vás ubezpečit, že je to stejně jednoduché, jako všechno ostatní u tohoto stavu, stačí jednou vidět a zkusit. Zavlékání osnovy je mnohem jednodušší, než u klasického stavu s nitěnkami a paprskem (provléká se pouze jedním listem).
Další věc, o které bychom se rádi zmínili, je povrchová úprava dřeva. Výrobce stavu doporučuje ošetření povrchu svou speciální voskovou politurou z přírodního vosku. Pokud si tedy nechcete dělat jinou povrchovou úpravu, nabízíme Vám možnost zakoupit si originální voskovou polituru doporučenou výrobcem.

© DALIN Praha s.r.o., tel.: 603 538 752, +420 274 860 304
sídlo (poštovní adresa): Rezlerova 281, 10900 Praha 10      prodejna: Bořivojova 73, Praha 3
Přístupů: 10339876     e-mail: linhartova@dalin-praha.cz      webdesign: palin8@post.cz
Další položky menu tkaní